Intensifikohen sulmet me raketa, Lavrov: Ukraina nuk ka histori pa Rusinë

Ministria ruse e mbrojtjes tha të dielën se kishte përdorur armë me precizion të lartë për të goditur qendrat e trajnimit të ushtrisë ukrainase në rajonet Chernihiv, Zhytomyr dhe Lviv të Ukrainës, njoftuan agjencitë ruse të lajmeve, raporton Reuters.

Më herët të dielën Ukraina deklaroi se raketat ruse goditën kryeqytetin Kiev.

Ndërkohë, ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov ka akuzuar Ukrainën se po përpiqet të anulojë historinë e saj ruse. Lavrov ka thënë se Ukraina nuk ka fare histori pa Rusinë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu