Ish-Kryeministri nxjerr dokumentin, kush e hoqi yllin komunist nga flamuri (FOTO)

Ish-Kryeministri, Aleksandër Meksi në një postim të bërë në Facebook, ka treguar sesi u propozua dhe u hoq ylli nga flamuri kombëtar.

“Me qene se u pèrmend ketu si u hoq ylli nga Flamuri Kombètar në fillim tè prillit 1992…po e tregoj si dèshmitar i atij akti.

Isha une qé béra propozimin me gojé nga vendi….nga krahu i majtè i sallës dikush foli qe duhet me shkrim propozimi dhe une shkruajta me nxitim…siç dhe shihet…dhe nxitova tia dorëzonja Kryetarit Z. Arbnori…por prap i njejti zë tha se duhen 25 firma u ktheva tek bankat dhe shumé nga deputetet u afruan dhe fimosèn e dorèzova dhe u miratua…..”, ka shkruar Meksi, ndërsa bashkangjitur, ka postuar edhe dy foto, ku shihen firmat.

Foto:

1 Koment

  1. Abe ti ish Kryeminister ala Po miresh me Yllin ne flamur a ske pun tjeter a
    Si ste vjen turp .prej njererzve si ti qe miren me yllin ne flamur etj etj etj u shpraz Maqedonia u humben rinia i muret nqaf rinin
    Ju Po doni popull budall qe me u pasunu ju se Ti aß qe je kombtar aß qe je patriot as qe je askush Po vetem nje renacak mashtrus

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here