Izet Mexhiti takon gjeneralin Wesley Clark

Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti sot ka takuar gjeneralin Wesley K. Clark i cili konsiderohet figurë emblematike dhe hero për të gjithë shqiptarët.

Clarck nga viti 1997 deri në vitin 2000 ka pasur një rol kyç në çlirimin e Kosovës dhe në përpjekjet për pavarësinë e saj.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu