Ja çfarë i ndodh lëkures tuaj nëse nuk pastroni grimin para gjumit

Studimet kanë treguar se fytyra juaj grumbullon shumë papastërti nëse flini pa pastruar grimin, ndaj duhet të tregoni kujdes të veçantë për këtë pjesë.

Më poshtë janë disa gjëra të dëmshme që mund t’i ndodhin lëkurës nëse nuk e pastroni grimin para se të flini.

Bllokohen poret e lëkurës

Kombinimi i vajit, djersës, baktereve dhe qelizave të vdekura të lëkurës mund të çojë në pore të bllokuara. Mund të ndodhë edhe nga grimi gjatë ditës, por lënia e tij gjatë gjithë natës i rrit edhe më shumë shanset.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu