Ja me çfarë shkon në punë ministri i Brendshëm i Trumpit (FOTO LAJM)

Mediet amerikane kanë shkruar sot për ministrin e ri të emëruar nga Trumpi në Ministrinë e Brendshme, Ryan Zinke.

Por, ajo që ka bërë bujë, është se ministri i ri i Trump, shkon në punë me kalë.

I veshur me një kapele kaubojsi, çizme dhe xhinse, Zinke u përcoll plot kureshtje dhe habi nga një park në SHBA dhe më pas u nis drejt Departamentit të Punëve të Brendshme.

Më shumë se 350 punonjës federalë e përshëndetën me entuziazëm e habi, ndërkohë që Byroja e Çështjeve të Punëtorëve indian i binte daulleve, shkruan “Daily Mail”.

Ish-Sekretari i Brendshëm, Jack Haugrud, gjithashtu përshëndetën sherif e ri të departamentit, i sapo ishte prezantuar ne menyre spektakolare. /albeu.com/

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu