Ja shoferi i autobusit që shpëtoi 70 veta në ditën e vërshimeve (VIDEO)

Shoferi i një kompanie vendase, Mujovic të shtunën gjatë një stuhie të tmerrshme arriti ta shpëtojë rreth 70 persona.

Duke parë që njerëzit janë në vështirësi, hapi dyert e autobusit për të hyrë dhe të shpëtojnë, dhe më pas i çoi në një vend të sigurtë.

Deri tani nga përmbytjet janë të vdekur 22 persona, policia dhe ushtria janë në kërkim për të zhdukurit tjerë që mendohet se janë tre apo katër persona tjerë përfshirë këtu edhe një foshnje shqiptare 16 muajshe.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu