Jakimovski: Skënderbeut do t’i kërkohet të deklarohet bullgar

Kryetari i Komunës së Karposhit dhe lider i GROM-it, Stevço Jakimovski, në paraqitjen e të ftuar në TV 24, tha se me këtë kornizë negociuese çështjet identitare mbeten të hapura, transmeton InfoShqip.

Por do të jetë interesante, sepse në kërkesat e Bullgarisë është edhe që Skenderbe të jetë bullgar.

Nënkryetari ynë, profesori Aleksandar Atanasovski, para takimit na tha se në kërkesat e tyre është që edhe Skënderbeu të jetë bullgar dhe do të jetë një cirk shumë interesant“, theksoi Jakimovski./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu