James po bëhet mbrojtësi më i paguar në histori të Chelseat

Reece James është në prag të nënshkrimit të një marrëveshjeje të re me Chelsean me vlerë të paktën 250,000 euro në javë. Negociatat e klubit londinez mbi një kontratë të përmirësuar për mbrojtësin kryesor kanë arritur një përfundim të suksesshëm, me 22-vjeçarin që do të vendosë menjëherë lapsin në letër.

Marrëveshja kuptohet se është një marrëveshje fillestare pesëvjeçare dhe do ta bëjë Jamesin mbrojtësin më të paguar në historinë e Chelseat. Mbrojtësi i djathtë është bërë një shtyllë te Blutë që kur bëri përparimin e tij në ekipin e parë gjatë sezonit 2019-20.

James bëri 37 paraqitje në atë sezon në të gjitha garat dhe 47 sezonin pasues. Ai luajti në 39 ndeshje sezonin e kaluar, duke shënuar gjashtë gola dhe duke kontribuar me 11 asistime.

James ka nisur të pesë ndeshjet e Chelseat në Ligën Premier për të cilat ka qenë në dispozicion deri më tani këtë sezon, duke humbur vetëm humbjen 2-1 në Southampton të martën e kaluar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu