Jo vetëm lojtar i madh, Granit Xhaka bën gjestin emocionues ndaj vogëlushit (VIDEO)

Në ditën ndërkombëtare të “Sindromës Down”, futbollisti me origjinë shqiptare, Granit Xhaka ka bërë një gjest emocionues.

Mesfushori i Arsenalit ka postuar një video speciale në profilin e tij zyrtar në Instagram.

Video flet për lidhjen e veçantë që ka lojtari i Arsenalit me një djalosh që është i prekur nga kjo sëmundje.

Xhaka shkruan:

Julian, ti je një frymëzim për mua. Pa marrë parasysh nëse gjërat shkojnë mirë ose keq, ti gjithmonë më jep një energji pozitive. Ishte kaq e këndshme dhe të falënderoj për këtë këtë surprizë në Londër.”
Përveçse një futbollisti me talent të madh, Xhaka është dhe një futbollist me një zemër të madhe.

Video:

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here