Juventusi pret një ofertë të Manchester United për Adrien Rabiot

Juventusi shpreson që Manchester United të bëjë ofertë për Adrien Rabiot, dikur rreth 20 milionë euro për ta shitur pastaj mesfushorin francez.

Rabiot u largua nga Paris Saint-Germain si lojtar i lirë në vitin 2019, ndërsa në atë kohë përveç Juventusit edhe Manchester Unitedit ishte në luftë për shërbimet e tij.

Ai u ble nga Bianconerët, por kontrata e tij aktuale skadon në qershor të vitit 2023 dhe klubi nuk dëshiron të nënshkruajë një kontratë të re.

Kjo pasi Pogba pritet të zbarkojë në Torino, ndërsa në anën tjetër paraqitjet e francezit te Juve këto vite kanë qenë zhgënjyese.

27-vjeçari kontribuoi vetëm me dy asistime në 45 ndeshje këtë sezon.

Sipas Tuttomercatoweb, Juve shpreson që përfaqësuesi Luis Ferrer mund ta bindë Manchester Unitedin të bëjë një ofertë në vlerë 15-20 milionë euro për Rabiot.

Arthur Melo është një tjetër mesfushor që pritet të largohet nga Torino, ku Arsenali ishte afër një marrëveshjeje në janar. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu