Kasami i përgjigjet Ahmetit: Shqiptarët nuk kanë gjak për të derdhur, që dikush të bëhet milioner

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i është përgjigjur kreut të BDI, Ali Ahmeti.

“Jo, s’kanë gjak shqiptarët për të derdhur, që dikush të bëhet milioner, tha Kasami nga VLEN në komentin e tij për deklaratën e Ali Ahmetit, i cili tha se “VMRO-ja nuk ka mandat për të poshtëruar shqiptarët e Maqedonisë, kanë aq gjak shqiptarët sa t’i dalin zot vetvetes”. Ai shtoi se pret që Fronti Europian të jetë opozitë konstruktive.

“Parimi që ne e mbështesim është që suksesi dhe rezultatet e qeverisë varen se sa e fuqishme është opozita. Numrat i kanë dhe besoj që edhe vullnetin do ta kenë që të jenë një opozitë e fuqishme dhe nga kjo do të varen rezultatet tona në qeveri”, theksoi Kasami.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu