Kasami mposhti 4 lider partish në Tetovë, ja me sa vota i fitoi

Përballë katër liderëve të katër partive politike të përbashkuar në të ashtuquajturin Fronti Europian, Bilall Kasami i mposhti i vetëm Ali Ahmetin, Menduh Thaçin, Arjanit Hoxhën dhe Bejxhan Iljaz në njësinë zgjedhore numër gjashtë.

Me 17.148 vota Kasami shënoi fitore të thellë kundrejt 16.197 vota për katër liderët e Frontit Europian.

Koalicioni VLEN në këto zgjedhje fitoj 13 deputet, ndërsa Fronti Europian 19.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu