Kasami: Rrugët dhe shkollat do të mbajnë emrat e personaliteteve shqiptare

Kryetari komunës së Tetovës Bilall Kasami si dhe bartësi i listës së këshilltarëve të Lëvizjes Besa, Besar Durmishi realizun takim me banorët e “Çarshisë së Epërme”. Kasami foli për procedurat për ndryshimin e emrave të shkollave, duke njoftuar se ka filluar ky proces.

“Kemi nisur procedurat per ndryshimin e emrave te rrugeve, shkollave dhe shume shpejt do te kemi emra të personaliteteve shqiptare te cilët ne i kemi dhe duhet ti respektojmë.

Ata frikesohen nga kjo sepse ne do te zgjidhim edhe çeshtjen e pazgjidhur 30 vjeçare te veteraneve te UÇK”, tha Kasami.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu