Ballina Maqedoni Zgjedhjet Lokale 2017

Zgjedhjet Lokale 2017

​Krasniqi: PDK fituese e këtyre zgjedhjeve, populli ia ktheu shpinën Kurtit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi nga Prizreni ka shpallur fitoren e subjektit politik që ai drejton në zgjedhjet lokale. Krasniqi tha se me këto zgjedhje populli i Kosovës ia ktheu shpinën Albin...

Ambasadori Soreca: Urojmë që sakrificat gjatë Ramazanit t’ju sjellin shëndet dhe lumturi

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, përmes një postimi në Twitter ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Gëzuar Fiter Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë! Urojmë që sakrificat dhe përkushtimi...

Sa deputetë fitohen me votat e zgjedhjeve lokale 2017

Në njëfarë mënyre zgjedhjet e sivjetme lokale ishin zhvillim i mëtejshëm i rrëfimit politik të filluar me zgjedhjet parlamentare 2016. Nga këndvështrimi i votave të fituara fillimisht del se kjo ishte periudhë e stabilizimit...

Zyrtare: Ja sa vota mori Ganiu dhe sa Ibrahimi në vendvotimin 2901 në Çair

Visar Ganiu i Bashkimit Demokratik për Integrim do të udhëheqë me Komunën e Çairit për katër vitet e ardhme. Në ri-votimin e sontëm në vendvotimin 2901 në Çair, siç konfirmon për për Portalb.mk, Xhemil...

Ja sa persona votuan deri në ora 17:00 në Çair

Deri në orën 17.00 sipas KSHZ-së, në vendvotimin 2901 në Çair kanë votuar 251 persona apo 34.9%. procesi i votimit ka rrjedhur i qetë. Në këtë vendvotim të drejtë vote kanë pasur 719 votues. Nga...

KSHZ jep detaje për rivotimin e së dielës në Çair

Zyrtarët e KSHZ-së japin detaje për procesin e rivotimit që do të bëhet të dielën më 12 nëntor, në vendvotimin 2901. Bëhet fjalë për vendvotim në kuadër të komunës së Çairit, gjegjësisht për votuesit...

Ja rezultati që doli në raundin e dytë në vendvotimin ku do ketë rinumërim...

Visar Ganiu akoma nuk do mer mandatin si Kryetari i Komunës së Çairit për arsye se procesi i votimit akoma nuk ka mbaruar në këtë komunë, respektivisht në një vendvotim do ketë përsëri votime...

Vendos Gjykata Administrative, në Çair do të ketë rreth të tretë të zgjedhjeve

Visar Ganiu nuk do të merr certifikatën për kryetarë të Komunës së Çairit, por do të duhet të përballet në rreth të tretë të zgjedhjeve, raporton SHENJA. Kështu ka vendosur Gjykata administrative e cila ka...

Bien poshtë ankesat e BESËS, Ganiu edhe zyrtarisht kryetar i Çairit

Gjykata Administrative ka rrëzuar poshtë si të pabaza ankesat e Lëvizjes BESA edhe për Çairin, pas ankesave të dorëzuara në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, mëson Aktuale.mk. Kështu qëndron në aktvendimin e Gjykatës, me...

Lëvizja BESA dorëzon 86 ankesa në KSHZ dhe i jep mesazh të qartë: Ose...

Lëvizja BESA ka dorëzuar 86 ankesa për procesin zgjedhor në komunën e Çairit, shkruan SHENJA. Emad Mehmeti nga kjo parti politike tha se vetë numri i ankesave, flet se për procesin jokorrekt në këtë...

Lajmet e fundit