Këshilltari i Zelenskyt zbulon strategjinë e re kundër ushtrisë ruse

Ukraina synon të krijojë kaos Brenda forcave ruse, të cilat në këtë fazë aktuale po tentojnë një kundërsulm.

Sipas këshilltarit të presidenti ukrainas, Mykhailo Podoliak Ukraina po ndjek taktika dhe strategji të reja kundër forcave ruse.

Në një intervistë për The Guardian, këshilltari i presidentit tha se ushtria ukrainase synon të godasë furnizimet e ushtrisë ruse në territoret e pushtuara, në mënyrë që trupat e Kremlinit të mos dobësohen, raporton abcnews.al.

Gjithashtu ai tha se sulmet ruse në Ukrainë pritet të intensifikohen.

Duke marrë shkasë nga shpërthimet e fundit në Krime, ai tha se në dy derti në tre muajt e ardhshëm pritet që të ketë më shumë shpërthime.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu