Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!

Aleanca për Shqiptarët në kuadër të koalicionit VLEN në qeverisjen e re do të ketë zëvendësministër në Ministrinë e Mbrojtjes dhe zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë.

Siç mëson INA jozyrarisht për postin e zëvendësministrit të mbrojtjes është propozuar Elfete Ismaili nga Shkupi, ndërsa në postin e zëvendësministrit të bujqësisë, Flakron Bexheti. Dy emrat e përmendur pritet që zyrtarisht të debatohen dhe të marrin dritë jeshile edhe në organet partiake.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu