Khabib: Së pari falenderon Allahun për suksesin pastaj babain dhe ekipin e tij

Khabib Nurmagomedov ka rikthyer titullin e UF.C në p.eshat e lehta. 30 vjeçari ka mposhtur në Abu Dhabi garuesin Dustin Poirier, në raundin e tretë.

Kjo ishte l.ufta e parë për Khabibin në o.ktogon, që nga fitorja kundër Conor McGregor në tetorin e kaluar.

Mos të harrojmë se Khabib ka 28 fitore në 28 ndeshje. Thjeshtë diçka fantastike./Lajmi.net/

Ai gjithashtu mbylli fitoren me fjalet E.lhamdulilah , Allahu Ekber”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu