Klopp i dërgon Real Madridit paralajmërim të ashpër pas shortit të Ligës së Kampionëve

Trajneri i Liverpoolit , Jurgen Klopp, ka thënë se përballja e tyre në Ligën e Kampionëve me Real Madridin është një për të cilën të gjithë duhet të jenë të emocionuar.

Reds ranë në short kundër Los Blancos – skuadra që i mposhti në finalen e Ligës së Kampionëve në maj të vitit 2021 – të hënën pasdite për fazën e eliminimit direkt.

Përkundër faktit se të dyja skuadrat janë takuar në finalen e garës dy herë kohët e fundit, Klopp ka sugjeruar se kjo është një gjë e mirë për futbollin dhe tifozët.

Vinicius Jr’s goal separated the two sides when they met in the competition’s final in May

Duke folur për uebsajtin e klubit, Klopp deklaroi: “Gjëja e parë që mund të themi për këtë short është se është Liga e Kampionëve. Kjo është një short që flet vetë dhe për të cilën të gjithë duhet të jemi të emocionuar”.

“Unë e di se kemi luajtur me Real Madridin në disa finale të fundit, por nuk është aq shpesh që dy klubet tona janë ndeshur me dy ndeshje, kështu që tani mund të presim me padurim që kjo të ndodhë”.

Gareth Bale scored a sensational overhead kick against the Reds in the 2018 final

“Rekordi evropian i Realit është më i miri. Ne e dimë këtë. Por, ne gjithashtu e dimë se e jona nuk është shumë e keqe. Për më tepër, ne e dimë se kemi Anfieldin dhe të gjithë e dinë se çfarë do të thotë kjo”, ka shtuar më tej ai.

Reds kanë një rekord të fortë në shtëpi dhe ishin një faktor shtytës kur përmbysën një deficit 3-0 për të eliminuar rivalët e Madridit, Barcelonën në vitin 2019.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu