Klopp zbulon se përse ndryshoi mendim për Gerrardin pas gjashtë vitesh

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka padyshim një marrëdhënie të shkëlqyer me legjendën e Reds, Steven Gerrard dhe madje dikur pretendoi se maestro i mesfushës do të ishte i vetmi lojtar që do të dëshironte ta stërviste në Anfield.

Gjermani vazhdoi të pranojë se nëse do t’i bëhej e njëjta pyetje gjashtë vjet më parë, ai do të kishte zgjedhur një përgjigje të ndryshme.

I shtyrë për të komentuar për një ish-lojtar të Reds që dëshironte të kishte mundësinë për ta stërvitur në “Anfield Road”, Klopp u përgjigj: “Kjo është e lehtë. Është Stevie”.

Jurgen Klopp has explained he has already reached out to Steven Gerrard after his sacking as Aston Villa boss

Ish-trajneri i Borussia Dortmundit vazhdoi të kujtonte kohën kur pa nga afër aftësitë teknike të Gerrardit gjatë një ndeshjeje miqësore në para-sezon, kohë në të cilën ikona e Reds tashmë kishte kërkuar të bëhej trajner.

Klopp shtoi: “Stevie dhe unë së bashku në role të ndryshme, ai si njeriu në fushë dhe unë si trajner do të kishim qenë fantastik. Kështu që është Stevie. Gjashtë vjet më parë do të kishte qenë një përgjigje ndryshe, por tani unë jam këtu dhe unë e njoh atë si person dhe si lojtar, kështu që tani është një përgjigje e lehtë”.

Dyshja duket se janë afruar edhe më shumë në vitet në vijim, me Klopp që pranoi se ai u afrua me Gerrard në dritën e shkarkimit të tij nga posti i tij si trajner i Aston Villas.

Pas më pak se 12 muajsh në krye në Villa Park, mandati i Gerrardit iu afrua fundi pas një disfate të mjerueshme 3-0 nga Fulham në “Craven Cottage” që pa tifozët udhëtues të ktheheshin kundër tij me thirrjet “ju po pushoheni nga puna mëngjes”.

Talljet e tyre ishin në të vërtetë optimiste, me Gerrard që nuk arriti të kthehej në Midlands përpara se të lirohej nga detyrat e tij


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu