Kompania angleze po shet Ferrari në vlerë 14 mijë euro

Kompania britanike, Amalgam Collection sapo ka lansuar një Ferrari Purosangue. Në fakt bëhet fjalë për një imitim të modelit të famshëm të veturës luksoze.

Për të krijuar Purosangue në shkallë 1:8, Amalgam përdori dizajne origjinale CAD të Ferrari, bojra, specifika të materialeve, skica fotografike dhe komponentë metalikë të përpunuar me CNC.

Rezultatet janë aq spektakolare, saqë mund të ngatërroni modelin e imituar dhe makinën e vërtetë.

Çmimi real i veturës është rreth 300 mijë euro, ndërsa kompania britanike këtë veturë të imituar dhe të lyer me çfarërdo ngjyre po e shet vetëm 14 mijë euro.

199 vetura janë vendosur në shitje aktualisht nga kompania britanike.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu