Koronavirusi i merr jetën edhe ish ministrit francez

Viktima të shumta janë shënuar edhe në Francë për shkak të koronavirusit. Ditën e sotme mësohet se mes viktimave të shumta mësohet se është edhe ish-ministri Patrick Devedjiani.

Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 dhe ishte vënë nën vëzhgim të mërkurën, por nuk ia ka dalë dot të mposhtë virusin vdekjeprurës.

Devedjiani ka ndërruar jetë ditën e sotme, duke u bërë zyrtari i parë francez që humbë jetën nga koronavirusi.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu