Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshjen për energjinë

Emsiari i BE-se per dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia jan pajtuar për miratimin e udhërrëfyesit për zbatimin e Marrëveshjeve për Energjinë.

“Me kënaqësi të njoftoj se Kosova dhe Serbia sapo miratuan Udhërrëfyesin për Zbatimin e Marrëveshjeve të Energjisë në kuadër të Dialogut të lehtësuar nga BE-ja.

Ky është një hap i madh përpara”, ka shkruar Lajcak.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu