Kosova kërkon “hakmarrjen” ndaj Greqisë, formacionet zyrtare

Kosova ka udhëtuar në transfertë për t’u përballur me Greqinë në sfidën e 4-të të Nations League, takim që do të luhet duke nisur nga ora 20:45.

Një sfidë e rëndësishme kjo për dardanët të cilët do të kërkojnë hakmarrjen ndaj grekëve për atë humbje 1-0 në duelin e parë mes tyre.

Përballë njëra tjetrës vihen vendi i parë dhe i dytë i grupit 2 në Ligën C, ku një fitore e përfaqësueses së Kosovës do të bënte që të barazoheshin me pikë me kundërshtarin e tyre ditën e sotme.

Për këtë sfidë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare me të cilat dy skuadrat do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu