Kovaçevski jep dorëheqje: Më 9 maj, unë sërish do të jem kryeministër! Deri në vitin 2030 do ta anëtarësojmë vendin në BE

Tashmë ish-kryeminsitri , Dimitar Kovaçevski tha se është i bindur se pas zgjedhjeve të 8 majit, ai sërish do të jetë kryeministër, përcjell TV21. Kovaçevski siguroi që do ta anëtarësoj vendin në BE deri në vitin 2030.

“Më 9 maj, sërish Qeverinë do ta udhëheq unë dhe kjo shumicë parlamentare që do të sigurojë anëtarësim e të plotë të RMV-së në BE deri në vitin 2030”, tha Kovaçevski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu