Kovaçevski siguron: 118 deputetë do të votojnë për ndryshimet kushtetuese

Ndryshimet kushtetuese do të votohen në Kuvend, procesi nuk do të ndërpritet sepse bëhet fjalë për procesin më të rëndësishëm dhe të ardhmen e vendit, vlerëson kryeministri Dimitar Kovaçevski.

I pari i Qeverisë garanton se në fund do të jenë 118 deputetë që do të votojnë për ndryshimet në Kushtetutë dhe futjen e bullgarëve. Këtu përfshinë edhe deputetët e opozitares VMRO-DPMNE, por jo edhe ata të “Levicës”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu