Kur pritet të rikthehet Messi te PSG, pas triumfit në Kampionatin Botëror

Lionel Messi pritet të kthehet në Paris Saint-Germain në vitin e ri pas triumfit të tij në Kampionatin Botëror me Argjentinën.

Ylli 35-vjeçar u nis në turneun në Katar në formë të shkëlqyer pas formës së tij të shkëlqyer te PSG këtë sezon.

Ai kishte shënuar 12 gola në të gjitha garat përpara se të bashkohej me kombëtaren argjentinase. Më pas ai luajti teksa u emërua lojtari më i mirë i turneut, duke shënuar shtatë gola.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë është ende në Argjentinë ndërsa feston suksesin e vendit të tij në Kupën e Botës, që do të thotë se Christophe Galtier do të duhet të presë përpara se të kërkojë shërbimet luksoze të yllit të tij.

PSG , që është i pamposhtur në Ligue 1 pasi ka fituar 13 takime nga 15 në ligë këtë sezon, rifillon sezonin e tyre 2022/23 në shtëpi ndaj Strasburgut më 28 dhjetor.

Por, Galtier do të jetë pa Messin pasi gazeta argjentinase TyC Sports pretendon se superylli do të kthehet në PSG për ndeshjen e tyre kundër Angers më 11 janar.

Për më tepër, raportimi pretendon se kapiteni i Argjentinës do të kalojë Vitin e Ri në shtëpi përpara se të kthehet në stërvitjen e PSG-së më 3 janar.

Pra, Messi duket se do të humbasë dy ndeshje të ligës dhe nuk ka gjasa të konsiderohet për ndeshjen e kupës së skuadrës së tij kundër Chateauroux më 6 janar.

PSG qëndron në krye të ligës, me 41 pikë në tabelë, pesë pikë më shumë se Lens i vendit të dytë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu