Kush do të jetë golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës 2022?

Më pak se 24 orë na kanë mbetur nga fillimi i Botërorit në Katar. Publikimi online “Euro-Futbol.Ru” vendosi të spekulojë se kush do të jetë golashënuesi më i mirë i turneut.

Cristiano Ronaldo

Shanset: 6%.

Cristiano Ronaldo u bë kampion evropian gjashtë vjet më parë. Megjithatë, brazilianët europianë nuk i përkasin favoritëve kryesorë të Kupës së Botës në Katar. Sa i përket perspektivës së Ronaldos, ai ka një shans mjaft të ulët për t’u bërë golashënuesi më i mirë. Për momentin, Cristiano është larg nga forma më e mirë, siç dëshmohet nga paraqitjet e tij për klubin.

Karim Benzema

Shanset: 7%.

Në tetor, Karim Benzema mori Topin e Artë. Në sezonin e ri, Benzema nuk duket aq i fuqishëm, plus problemet e muskujve ndikojnë.

Harry Kane

Shanset: 8%.

Performanca e Erling Haaland ka lënë në hije Harry Kane, por edhe sulmuesi i Tottenham shënon shumë. 11 gola në 14 ndeshje në Premier League është një tregues i shkëlqyer. Shumë ekspertë e shohin Kane si pretendentin kryesor për çmimin e golashënuesit më të mirë të Kupës së Botës që ai fitoi katër vjet më parë në Rusi.

Lionel Messi

Shanset: 9%.

Kombëtarja e Argjentinës konsiderohet si një nga favoritët kryesorë për Botërorin e ardhshëm. Besohet se skuadra e Lionel Scaloni është në gjendje të pretendojë trofeun kryesor në Katar pas triumfit në kontinent në formën e fitimit të Kupës së Amerikës. Lionel Messi e kalon sezonin 2022/2023 më mirë se ai i mëparshmi, kështu që shanset e yllit argjentinas për t’u bërë golashënuesi më i mirë në botë janë mjaft të larta.

Kylian Mbappe

Shanset: 10%.

Kylian Mbappe është gjithmonë i fokusuar te golat, gjë që e vërteton edhe performanca e tij. Sulmuesi ka shënuar 18 gola në 19 ndeshje për PSG-në këtë sezon. Në moshën 19-vjeçare, Mbappe shkoi në Kupën e Botës 2018 dhe e fitoi. Me kalimin e kohës, Kilian është bërë më i pjekur dhe tani me siguri do të luftojë për titullin e golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës.

Neymar

Shanset: 11%.

Në vendin e parë të renditjes të favoritëve për çmimin e golashënuesit më të mirë të Kupës së Botës, është Neymar. Kombëtarja braziliane është bërë një skuadër më e pjekur në vitet e fundit, një ekip që më në fund është në gjendje të synojë trofeun e Kupës së Botës. Neymar është ylli kryesor i sulmeve të Selesaos dhe prej tij presim një numër të madh golësh. Neymar shkon në Katar në formë të mirë dhe me përqendrim ekstrem.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu