Kush mund të jenë politikanët e zyrtarët që do gjenden në “Listën e Zezë” të SHBA-ve?!

Nga: Naser Pajaziti

Kush mund të jenë politikanët e zyrtarët që do gjenden në “Listën e Zezë” të SHBA-ve?!

Fillimi i vitit 2023 do ta sjellë edhe “Listën e Zezë” Amerikane të plotësuar me emra protagonistësh të politikës dhe të pushtetit në Maqedoni!

Lajmet jozyrtare që vijnë nga përtej oqeanit flasin se cak do jenë politikanë prorus, që tashmë dihen, politikanë e pushtetarë të korruptuar, mes tyre nuk përjashtohen funksionarë të lartë qeveritarë e parlamentarë, kryetar komunash, kapo të drejtësisë, por edhe politikanë që cënojnë proceset që janë të rëndësishme për vendin, si dhe paqen në Ballkan.

Emrat sigurisht se do ngelen atë ditë që do shpallen, sepse tani për tani gjithcka është spekulative?

Por urojmë të jenë ata politikanë që hynë në politikë brekëgrisur dhe u bënë milionerë!
Javë të mbarë, në pritje të Vitit të Ri!!!


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu