Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë

Media serbe “Veçernj Novosti”, që njihet për shkrime kundër shqiptarëve, ka publikuar një fotografi,

Kjo fotografi e ka çartur mediumin serb.

Ky farë medium serb ka shkarravitur duke e quajtur si provokim një flamur që e paraqitën tifozët kuqezinj, ku ishin mbi 50 mijë shikues në stadiumin “Signal Iduna Park” në Dormund.

“Italia dhe Shqipëria zhvilluan një ndeshje mjaft interesante në xhiron e parë të Kampionatit Evropian të futbollit dhe kampioni aktual fitoi me rezultat 2:1.

Skandale të mëdha nga shqiptarët.

Pas provokimeve të mëdha shqiptare, ka pasur edhe flamuj të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Shqipërisë së Madhe”, si në rrugët e Dortmundit ashtu edhe në tribuna”, shkarravit ky medium./Bota Sot

FOTO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu