Kylian Mbappe nuk do të largohet nga PSG në janar

Në bazë të asaj çka thonë mediat është raportuar se sulmuesi 24-vjeçar francez synon të njoftojë parisienët para fundit të dhjetorit se do të largohet patjetër në një klub tjetër gjatë verës.

Qëndrimi i PSG në lidhje me të ardhmen e futbollistit është i paqartë, pasi ai nuk do të shkojë askund në afatin kalimtar të dimrit dhe në fund të sezonit, transferimi është i mundur vetëm me një çmim të përshtatshëm.

PSG nuk dëshiron që Kylian të largohet gjatë verës. Kontrata me të u zgjat deri në verën e vitit 2025, për të mos humbur një lojtar si Mbappe me parametra 0. Klubi nuk dëshiron ta lërë një lojtar të tillë, por do të shqyrtojë ofertat pas sezonit nëse plotësojnë kërkesën.

Presidenti i klubit francez Nasser Al-Khelaifi beson se Mbappe është i lumtur në PSG. Tani për tani, kampioni i botës 2018 është i fokusuar në fitimin e Ligës së Kampionëve.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu