Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Lezhë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë, teksa epiqendra ka qenë në Lezhë.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka rënë me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter, me epiqendër 10 km në perëndim nga qyteti i Laçit, dhe 38 km në veri nga Durrësi, me thellësi 13 km.

Deri më tani, nuk ka raportime për dëme.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu