Liverpooli dhe Juventusi po shkëmbejnë lojtarët

Liverpool dhe Juventus raportohet se po shqyrtojnë një marrëveshje shkëmbimi që do të shihte Adrien Rabiot dhe Naby Keita të ndryshojnë anët.

Mesfushori francez fitoi titullin e Serie A me gjigantët italianë në 2019 dhe 2020, por ata nuk arritën të fitojnë asnjë trofe sezonin e kaluar për herë të parë në një dekadë.

Ndërkohë, Keita ka qenë një pjesë e rëndësishme e skuadrës së Liverpoolit që nga viti 2018, duke ndihmuar klubin nga Anfield për të fituar Ligën e Kampionëve në 2019 dhe Premier Ligën vitin e ardhshëm.

Tani Calciomercato po raporton se dy gjigantët evropianë mund të bëjnë një marrëveshje shkëmbimi që përfshin të dy 27-vjeçarët, të cilët të dy kanë një vit të mbetur në kontratat e tyre përkatëse.

Mendohet se lojtarët vlerësohen secili me rreth 20 milionë euro, kështu që një tregti do të ishte një opsion i zbatueshëm për të dy klubet pa pasur nevojë të shpenzojnë shumë.

Keita ka bërë 76 paraqitje për Reds që kur u bashkua nga RB Leipzig në 2018, ndërsa francezi Rabiot ka bërë 94 paraqitje për Juventusin që kur u bashkua me një transferim të lirë nga PSG në 2019. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu