Lloga: Musadik Pajazitit do ti jepet trajtimi nevojshëm mjekësor

Ministrisë i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi në profilin e tij në FB ka reaguar rreth gjendjes shëndetsore të të burgosurit Musadik Pajaziti, për të cilën Lloga ka kontaktuar drejtorinë e burgut dhe në Shutkë dhe në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetsisë do të bëhet ekzaminim në Qendrën Klinike “Nëna Terezë” në Shkup. Gjithashtu jemi në kontakt edhe me Ministrinë e Shëndetësisë prej nga na njoftuan se janë organizuar që Pajazitit t’i jepet trajtimi i nevojshëm mjekësor.

“Duam të njoftojmë familjarët dhe mbarë opinionin se rastin do ta mbikëqyrim në vazhdimësi dhe urojmë që z. Pajaziti të shërohet sa më shpejtë. Trajtimi adekuat shëndetësor është e drejtë e garantuar e çdo qytetari pa dallim dhe për këtë do të angazhohemi dhe punojmë që ta sigurojmë për çdo të burgosur dhe çdo qytetar.” shkruan ministri Lloga përcjellë Top24.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu