Lukaku nuk e ka në plan të rikthehet te Chelsea

Romelu Lukaku nuk ka ndërmend të rikthehet te Chelsea dhe do të qëndrojë me Interin në formë huazimi sezonin e ardhshëm, sipas raportimeve.

Marrëveshja e dytë huazuese mund të përfshijë një marrëveshje për të blerë kartonin e tij në vitin 2024 dhe për ta bërë këtë lëvizje të përhershme.

Lukaku thuhet se nuk ka ndërmend të kthehet në Chelsea dhe do të punojë për një marrëveshje të dytë huazimi te Interi.

Lukaku është i lumtur në Itali dhe klubi dëshiron të rinovojë marrëveshjen me The Blues. La Gazzetta dello Sport raporton se sulmuesi belg ka rizbuluar jetën e tij në qytet dhe është shumë i lumtur që është rikthyer.

Sulmuesi i fuqishëm tani përfaqësohet nga Roc Nation, i cili thuhet se ka një marrëdhënie fantastike me pronarin e Chelseat, Todd Boehly.

Kompania e menaxhimit ka marrë shumë talentë në ekipin e bejsbollit të Boehlyt, LA Dodgers gjatë viteve të fundit. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu