Manchester City zyrtarizon mbrojtësin nga Dortmund

Manuel Akanji është transferimi më i fundit te Manchester City. Klubi anglez ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit zvicerian, i cili pas katër sezonesh largohet nga Borussia Dortmund dhe nënshkruan kontratë deri në vitin 2027.

Klubit anglez i kushtoi rreth 17 milionë euro.

Më parë Akanji ishte në radarët e Interit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu