Mane drejt Bayern Munich? Real Madridi futet në garë dhe përmbys situatën

Sadio Mane i ka komunikuar tashmë Liverpool-it se dëshiron të largohet nga Anfield në fund të sezonit dhe kjo është për shkak se afrikani dëshiron të provojë një eksperiencë të re në karrierën e tij.

Në parim, si PSG ashtu edhe Bayern Munich theksuan se e nisën me avantazh, por hyrja e Real Madridit mund të përmbysë situatën.

Sipas TodoFichajes, Real Madridi ka kontaktuar agjentin e lojtarit dhe i ka bërë të ditur interesin për ta inkorporuar në skuadër. Senegalezi është një dëshirë e vjetër e “galaktikëve” dhe pas refuzimit të Mbappe, interesi për të është rikthyer.

Tani për tani, mësohet se Mane i ka dhënë përparësi uljes në kryeqytetin spanjoll dhe gjithçka që mungon është që Real Madridi të bindë Liverpool në një operacion që mund arrijë deri në 40 milion euro.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu