Maqedonia me pesë shqiptarë për ndeshjen kundër ”kuqezinjve”

Maqedonia shpalli listën për ndeshjen e parë eliminatore të “Rusia 2018”, kundër Shqipërisë, e cila do të luhet më 5 shtator në “Loro Boriçi” të Shkodrës.

Trajneri Igor Angelovski ka ftuar 18 futbollistë për këtë “derbi” fqinjësh, që pritet të jetë i nxehtë. Në listën e publikuar sot gjenden edhe 5 lojtarë shqiptarë.

Kështu, pas dy vitesh mungesë, kthehet në kombëtaren maqedonase edhe Besart Ibraimi.

Përvec tij, edhe Leonard Zhuta, Ferhat Hasani, Agim Ibraimi dhe Egzian Alioski janë të thirrur.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu