“Masakrimi” i Hysajt në rrjet, Shkodra bën veprimin e papritur

Një pankartë është shfaqur në qendër të Shkodrës për të mbështetur Elseid Hysaj, mbrojtësin e kombëtares shqiptare të futbollit.

Hysaj është përballur me kritika të ashpra në rrjetet sociale pas humbjes së Shqipërisë ndaj Italisë në Euro 2024, veçanërisht në lidhje me rolin e tij në golin e dytë të shënuar nga italiani Nicolò Barella, ku Hysaj iu shmang topit.

Pankarta, e shfaqur dukshëm në sheshin kryesor të qytetit, thotë:

“Me shpirtin e garës arritëm 2 here në Europian. Me këmbët e tua ndihmove shumë shqiptarë, por kurrë nuk dhe lekë për gazetarë”.

Ky mesazh nënvizon njohjen e komunitetit për kontributin e Hysajt në futbollin shqiptar, duke theksuar përkushtimin dhe arritjet e tij për të ndihmuar Shqipërinë të kualifikohet në Kampionatin Evropian.

Gjesti synon të forcojë moralin e Hysajt, duke nxjerrë në pah krenarinë e qytetit për përpjekjet dhe qëndrueshmërinë e tij, pavarësisht reagimeve. Shërben si një kujtesë për rolin e tij të rëndësishëm në suksesin e ekipit dhe një përgënjeshtrim ndaj kritikave të drejtuara ndaj tij pas ndeshjes së fundit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu