Matoshi: Krerët e shtetit kopjuan Zelenskyn kur aplikuan në BE

Analisti, Halil Matoshi, ka thënë se kryeministri i vendit, Albin Kurti, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, kanë kopjuar presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskyn kur nënshkruan aplikimin e Kosovës për BE.

Me anë të një postimi në Facebook, ai ka publikuar dy momentet, atë kur kishte aplikuar Ukraina, dhe këtë të ditëve të fundit, të Kosovës.

Postimi i plotë i Matoshit:

Çdo gjâ kopje false, e zvetnueme dhe mashtruese…

Udhëheqja e Kosovës tue imitu keq aktin e aplikimit për BE të Presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelenskyy, sëbashku me Kryeministrin dhe Kryetarin e Parlamentit, më 28 shkurt, 2022.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu