Mbesa e ish- presidentit mund të ‘fundosë’ Donald Trump? Paralajmëron zbulimin e “të fshehtave” familjare

Mary Trump, mbesa e Donald Trump, e cila shkroi një bestseller për ish-presidentin amerikan dhe familjen e tij, do të publikojë një botim të dytë këtë vit.

“Unë ju thashë se çfarë i bëri Donaldit rritja në këtë familje,” shkroi Mary Trump në rrjetet sociale të martën, duke shtuar se “tani po tregoj historinë e asaj që ai bëri me mua dhe babain tim .”

Titulli i librit që do të dalë në SHBA më 10 shtator (dy muaj para zgjedhjeve) është ” Who Could Ever Love You: A Family Memoir “.

Botuesi St Martin’s Press e quajti librin “një kujtim zemërthyes i një babai, një nëne, mërgimi i një familjeje dhe dinamika toksike që formëson të ardhmen tonë”.

Trump, 58 vjeç, një psikolog, është vajza e Fred Trump Jr. , vëllait të madh të Donald Trump, i cili vdiq në moshën 42-vjeçare në 1981 pas një beteje me varësinë ndaj alkoolit.

Ajo publikoi librin e saj të parë në vitin 202 , kur xhaxhai i saj po konkurronte për t’u rizgjedhur në presidencë. Trump e quajti atë një “mbesë të paqëndrueshme … e larguar me të drejtë, e përbuzur dhe e tallur për gjithë jetën”.

Trump madje u përpoq të bllokonte botimin, por dështoi: libri shiti më shumë se një milion kopje në javën e parë të botimit.

Që nga publikimi i librit, Mary Trump është bërë një komentatore politike dhe kundërshtare e xhaxhait të saj, i cili kandidon sërish për presidencën si kandidati i vetëm republikan.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu