Mbrojtësi i Liverpoolit bën një gjest emocional (FOTO)

Dejan Lovren i Liverpulit ka ndarë një postim emocional në mediat sociale të një ndërveprimi lartësues me një tifoz të ri kroat.

Lovren shkroi një postim të gjatë që shoqëroi dy imazhe të një nëne dhe të birit të saj të ri që takoi fituesin e Ligës së Kampionëve.

“Pas ndeshjes në Osijek i dhashë fanellën time një gruaje që është nëna krenare e djalit të mrekullueshëm në këtë foto”.

“Pasi kam dalë dhe shkova në autobus, më afruan dhe më thanë se një zonjë po më kërkonte të më falënderonte për triko.

“Ata i lanë dhe gruaja më falënderoi dhe pashë lumturinë në sytë e saj.

“Në një moment u ktheva drejt një njeriu të vogël dhe ai fillon të qajë papritmas, unë e pyes atë se çfarë nuk shkon, e pyes përsëri, ç’është e gabuar, përse po qan?” Ai përgjigjet mua, “qaj, sepse jam i lumtur”.

“Kur më tha që ndjeva trishtim dhe gëzim në të njëjtën kohë, sepse për disa njerëz gjëra të vogla do të thotë aq shumë sa rrjedhja e lotëve.

“Kam privilegjin dhe nderin e jashtëzakonshëm që unë mund t’i bëj njerëzit e tjerë të lumtur, sepse kur ata janë të lumtur dhe kur shoh një buzëqeshje në fytyrë, atëherë unë jam një njeri i lumtur”.

Foto:

 

View this post on Instagram

 

Poslije utakmice u Osijeku, dao sam svoj dres jednoj zeni, koja je ponosna gluhonijema majka ovog prekrasnog djecaka na slici. Nakon sto sam izasao i otisao prema busu, prisao mi je redar i rekao da me trazi neka gospodja da mi se zahvali za dres. Uglavnom pustili su ih unutra, zena se zahvalila i na ocima se vidjela sreca. U jednom trenutku se okrenem prema malom i krene odjednom plakat, pitam ga sta je bilo, ne odgovara, pitam ga ponovno sta je mali? Zasto places? Odgovori on meni placem jer sam SRETAN…kad je on meni to rekao osjecao sam tugu i radost u isto vrijeme, jer nekim ljudima male sitnice znace toliko puno da suze i same krenu, dok nekima ne moze ni Bog ugodit. Imam tu privilegiju i iznimnu cast da mogu druge ljude ucinit sretnima, jer kad su oni sretni i kad vidim osmijeh na licu, onda sam i ja SRETAN covjek. 🙏🏻 ♥️

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06) on

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu