McGregor flet për rindeshjen ndaj Khabibit

Conor McGregor është i gatshëm për t’u rindeshur me Khabib Nurmagomedov pas rikthimit të tij në UFC me fitore ndaj Donald Cerrones në javën e kaluar.

Madje ai e ka krahasuar duelin mes tij dhe Khabibit me atë të filmit “Rocky” mes karaktereve Rocky Balboa dhe Ivan Drago.

McGregor e nokautoi Cerronen pas vetëm 40 sekondash dhe më pas njoftoi se dëshiron të luftojë ndaj Khabibit. Dyshja ishin përballur më herët gjatë 2018-s, meç të cilin e kishte fitur rusi.

“Unë e dua Rusinë dhe rusët. Unë isha në Moskë së fundmi, rusët janë një komb i madh. Ata i duan shumë Artet e Përziera Marciale, ata më duan shumë mua. Meçi mes Khabibit dhe meje do të ishte sikur nga filmat e “Rocky”, ka thënë McGregor.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu