Mediat e LSDM-së: Nacionalistët shqiptar po na sulmojnë BDI-në

Mediat maqedonase të afërta dhe finansuara nga LSDM kanë filluar një fushatë në mbrojtje të BDI-së. Në këtë fushatë ata i quajnë nacionalist koalicionin “Aleanca me Besë” dhe thonë se ky koalicion e rrezikon rëndë BDI-në. Portali Faktor gjithashtu shkruan se koalicioni shqiptar ka akuzuar BDI-në dhe zv ministrin Agim Nuhiu për vizitën që ja ka bërë muzeut të njësitit special “Tigrat” që u vranë në lagjen e trimave. Poashtu thuhet se Aleanca me Besë akuzon BDI-në për përkulje ndaj LSDM-së.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu