Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun

Lideri i VV-së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV-së në Prishtinë.

Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë të tjerë.

Njoftimi i plote:

“Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë:

Albin Kurti Liburn Aliu

Arben Vitia Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu Hatixhe Hoxha”, shkruhet ne njoftim.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu