Mercedes-AMG GT Black Series thyen rekordin e Lamborghinit (VIDEO)

Rezultatet u certifikuan nga një kompani e pavarur. Muajin e kaluar, Mercedes-AMG GT Seri e Zezë u pa duke garuar në pistën e famshme të garave, dhe ishte vlerësuar se kishte vendosur një kohë rekord të saj.

Dhe ky vlerësim ishte gati ashtu siç thanë.

Prodhuesi gjerman i automobilave njoftoi sot se me të vërtetë kishte kapur rekordin e xhiros së makinës së prodhimit në një kohë prej 6 minutave, e 43 sekonda, në pistën e gjatë 20 kilometra.

Mercedes-AMG GT i theu rekordin Lamborghini Aventador SVJ, i cili ishte vetëm 1 minutë e 35 sekonda më i ngadalshëm.

Koha u certifikua në mënyrë të pavarur nga një kompani e quajtur Wige Solutions, e cila siguron kohën, videon dhe shërbime të tjera për industri të ndryshme, përfshirë motorsportet.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu