Messi e fiton për herë të 6 “Topin e Artë”

Tashmë nuk ka surpriza. Lionel Messi është mbreti i ri i futbollit. “Pleshti” argjentinas fiton trofeun e “Topit të Artë”, teksa triumfoi në mbrëmjen gala të “France Football”, duke u ngjitur në krye të podiumit pas 4 vitesh mungesë.

Për të arritur te ky trofe individual, Messi fitoi konkurencën me Virgil Van Dijk, Sadio Mane dhe Cristiano Ronaldo.

Kjo është hera e gjashtë në karrierë që Messi fiton trofeun e “Topit të Artë”.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu