Mexhiti: Klasa e vjetër politike po zëvendësohet nga gjenerata e re

Kreu i LD-së, Izet Mexhiti pak para votimit të Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit, tha se po nis një kapitull i ri politik në RMV, përcjell TV21. Mexhiti tha se klasa e vjetër politike po zëvendësohet me gjeneratën e re.

“Sot po nisim një kapitull të ri në politikën shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Klasa e vjetër politike po zëvendësohet nga gjenerata e re. Politika e arrogancës, armiqësive, injorimit të qytetarit po i hap rrugë brezit të të ardhmes, politikës së llogaridhënies, dialogut dhe respektit ndaj votuesit. Faleminderit që besuat. Nuk do t’ju zhgënjej!”, shkroi Mexhiti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu