Mickoski: Të bashkohemi për ta rrëzuar këtë qeveri

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski gjatë ditës së sotme ka realizuar takim me partnerët e koalicionit. Pas përfundimit të takimit ai ka thënë se zgjedhjet kanë treguar pakënaqësi ndaj punës së pushtetit.

Sipas tij, votuat e opozitës treguan se qëllimi i tyre është ndryshimi i pushtetit dhe e ardhme e re për vendin.

Për këtë i bëj thirrje opozitës së bashkuar. Së bashku deri tek qëllimi për të ardhme më të mirë. Çdo dallim i joni në opozitë është më i vogël se sa qëllimi i përbashkët që ta rrëzojmë nga pushteti këtë qeveri që të mund Maqedonia të shkojë para. Opizuta e bashkuar të majtistëve, qendrës, djathtistëve, me një mision rrëzimin e kësaj Qeverie, banditizmin që sjellë varfëri, jetë të palumtur dhe apati”, ka thënë Mickoski raporton SHENJA.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu