Mijallkov shpëton nga “Titanik2”

Vazhdon vjetërsimi i rasteve gjyqësore. Gjykata e Apelit bëri të ditur se e hedh poshtë aktakuzën kundër ish-drejtorit të policisë sekrete, Sasho Mijallkov për rastin “Titanik 2”.

Të akuzuarit e tjerë në këtë rast, përfshi edhe kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçi dhe ish anëtarët e Komisionit Zgjedhor Sasho Sërcev, Bedredin Ibraimi dhe Vlatko Sajkoski, iu ndryshuan dënimet me burg në dënime me kusht.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu