Ministri i Jashtëm ukrainas: Fati i Prigozhin tregon se negociatat e paqes me Rusinë do të ishin të kota

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba tha të martën se fati i shefit të Wagner, Yevgeny Prigozhin dëshmon kotësinë e negociatave të mundshme të paqes me Rusinë.

Prigozhin ishte në konflikt me Putinin”, tha Kuleba gjatë një konference për shtyp në Paris së bashku me homologen e tij franceze Catherine Colonna, shkruan CNN.

Ata ranë dakord për garancitë e sigurisë dhe më pas Putini e vrau atë. Nuk ka asnjë arsye për të besuar se në negociatat e tjera Putini do të sillej ndryshe.”, shtoi ai.

Kremlini ka mohuar çdo përfshirje në rrëzimin e avionit që vrau Prigozhin dhe deputetë të tjerë të Wagner.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu